„Zieloni” pieczętują awans

Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2007 przypieczętowała swój awans na szczebel wojewódzki. Na zakończenie jesiennych rozgrywek w IV Okręgowej Lidze Młodzików podopieczni trenera Piotra Bryka wygrali z Unią Kosztowy 3:0.

– Ostatni mecz sezonu w IV lidze wygraliśmy zasłużenie. Byliśmy lepsi od rywali w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, ale nasza gra nie porywała. Bardzo dobre momenty przeplataliśmy z bardzo słabymi, przez co mecz był dość szarpany. Chłopcy zrobili po prostu swoje. Podsumowując całą rundę – odnieśliśmy 11 zwycięstw, 3 remisy, nie przegraliśmy ani razu, Strzeliliśmy 55 bramek i tylko 10 straciliśmy (w aż 7 meczach kończyliśmy spotkanie na „zero” z tyłu”). Taki bilans dał nam w pełni zasłużony awans. W większości meczów oprócz punktów był również dobry styl, co daje pozytywny sygnał przed wiosennymi rozgrywkami w 3 lidze wojewódzkiej – podsumował trener naszych 12-latków, Piotr Bryk.

16 listopada 2019, Chorzów, 14 kolejka IV Okręgowej Ligi Młodzików D1

Stadion Śląski Chorzów – Unia Kosztowy 3:0

Bramki: Podborny, Mika, Baran

Stadion: Bednarz, Langer, Kobiński, Gibiński, Mika, Moroń, Baran, Podborny, Skrzat oraz Skubacz, Solisz, Pietruszewski, Dudek.