Skończyli tuż za liderem

Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2007 zakończyła jesienne zmagania w II Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Podopieczni trenera Piotra Bryka w ostatniej serii spotkań wygrali z Rozwojem Katowice, kończąc sezon na drugim miejscu w stawce.

– W meczu, który miał być swego rodzaju sprawdzianem tego, co zrobiliśmy w tej rundzie, wypadliśmy dość przeciętnie. Grywaliśmy w tym sezonie już lepsze spotkania. Świetnie weszliśmy w mecz, szybko objęliśmy prowadzenie i mieliśmy kilka sytuacji do tego, by zwiększyć przewagę do kilku trafień. Niestety nie „zamknęliśmy” tego spotkania wystarczająco wcześnie, choć nie można też powiedzieć, że drżeliśmy o wynik. Przez większość meczu wygrywaliśmy różnicą dwóch bramek. Rozwój gola na 2:3 strzelił nam dopiero ostatniej akcji meczu, po której sędzia zakończył mecz – relacjonuje trener Piotr Bryk. – To była dobra runda w naszym wykonaniu. Przegraliśmy tylko dwa mecze, oba ze zwycięzcą ligi – Zagłębiem Sosnowiec. Oprócz tego odnieśliśmy 10 zwycięstw i zanotowaliśmy dwa remisy. Teraz czeka nas seria ciekawych sparingów, w których będziemy przygotowywali się do zmagań na wiosnę – podsumowuje jesienne występy swojego zespołu szkoleniowiec „Zielonych”.

17 listopada 2019, Chorzów, 14. kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików D1

Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice 3:2 (2:1)

Bramki: Kolebacz, Mika, Rumiński

Stadion: Wieczorkiewicz, Operhalski, Adamski, Piworowicz, Ćwielong, Swatowski, Rumiński, Malecki, Kolebacz oraz Mika, Sarnecki, Gołuch