Gole padały jak szalone

Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2018 wzięła udział w rozgrywanym w Chorzowie turnieju Arena Cup. Na obiektach przy Harcerskiej „Zieloni” rywalizowali z rówieśnikami z pięciu innych klubów.

Turniej trwał dwie godziny, a Stadion Śląski wystawił do niego dwie ośmiozespołowe drużyny, które rywalizowały z rówieśnikami z pięciu innych klubów. – Dzieci wykazywały ogromną chęć do gry i rywalizacji. W tak młodych grupach wiekowych nie prowadzimy klasyfikacji końcowej, ale bramki padały jak szalone, a chłopcy byli bardzo zaangażowani w grę i zdeterminowani do tego, by zdobyć więcej goli od rywali – uśmiecha się trenerka „Zielonych”, Katarzyna Pyka.

W zawodach, poza zespołami Stadionu Śląskiego Chorzów, wzięły również udział ekipy AP Hutnik Kraków, LKS-u Forteca Świerklany, AKS-u Mikołów, Unii Bieruń i AKS-u Niwka Mikołów. – Rywalizowaliśmy na zasadach „każdy z każdym”, mecze trwały po 16 minut. Było dużo zabawy i uśmiechu, absolutnie każdy z uczestników wyjeżdżał z Chorzowa z pamiątkowym medalem. Nasi zawodnicy nie kryli, że chętnie zagraliby jeszcze kolejne mecze, więc na pewno bardzo im się podobało – przekonuje opiekunka „Zielonych”.

Nasi 6-latkowie szybko będą jednak mieć okazję do tego, by znów zmierzyć się z boiskowymi rywalami. W najbliższym czasie w ramach meczów sparingowych zagrają m.in. z rówieśnikami z Górnika Zabrze i rok starszymi kolegami ze Stadionu Śląskiego. – Nasza grupa w najbliższych miesiącach jeszcze nie uczestniczy w rozgrywkach ligowych, ale regularnie spotykamy się na boisku z rówieśnikami z innych klubów. Chętnie uczestniczymy też w turniejach, więc chłopcy na pewno będą mieć jeszcze sporo okazji do tego, by sprawdzić się na tle różnych przeciwników – zapewnia Katarzyna Pyka.