Rocznik 2014 na obozie w Szalowej

Drużyna z rocznika 2014 przygotowuje się do piłkarskiej wiosny na obozie w Szalowej. „Zieloni” w miejscowym ośrodku „Sport Arena” będą przebywać do najbliższej niedzieli.

10-latkowie wyruszyli do Małopolski w poniedziałek. Przez kolejny tydzień trenują zgrupowani pod okiem trenera Miłosza Węglarza na obiektach w Szalowej. – Warunki pobytowe mamy tutaj bardzo dobre. Do naszej dyspozycji jest wszystko, czego potrzebujemy. W samym budynku możemy korzystać choćby z sali konferencyjnej, odnowy biologicznej z jacuzzi i beczką zimnej wody, a tuż obok obiektu mamy boisko, na którym realizujemy nasze treningowe plany – mówi trener „Zielonych”.

Dla zawodników z rocznika 2014 to już kolejny, piłkarski obóz, w jakim biorą udział. – Dlatego dyscyplina i sposób zachowania są im dobrze znane, nie ma z tym żadnych problemów. Zawodnicy są coraz bardziej świadomi również tego, jak funkcjonować poza boiskiem, jak się odżywiać, czy przygotować do treningu i po nim regenerować. Kwestia tęsknoty za domami na tym etapie też jest już na minimalnym poziomie. Jak żartują chłopcy między sobą, sami też muszą odpocząć od rodziców – śmieje się trener Węglarz.

W trakcie pobytu w Szalowej drużyna Stadionu z rocznika 2014 ma zaplanowane cztery gry kontrolne. „Zieloni” mają już za sobą sparing z rówieśnikami z Aserek Team Gorlice, zmierzą się również z Kolejarzem Stróże, Sandecją Nowy Sącz i miejscowym zespołem Respektu Szalowa. Do Chorzowa wrócą w niedzielę, 11. lutego.