[alc_box title=”o szkółce”]

Nasza szkółka zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłki nożnej. Pod fachowym okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej, trenuje u nas ponad 400 młodych piłkarzy. Zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu, w 11 grupach podzielonych w/g kryteriów wiekowych. Nasi zawodnicy uczestniczą w rozgrywkach mistrzowskich organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej oraz w Centralnej Lidze Juniorów. Bierzemy również udział w różnorodnych turniejach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Nasi zawodnicy mieli okazje występować na boiskach i halach w Niemczech, Włoszech, Austrii czy Czechach.  

Dwa razy w roku wyjeżdżamy na obozy sportowe – jeden zimowy i jeden letni, przygotowujący piłkarzy do nowego sezonu. Celem naszej działalności jest jak najlepsze wyszkolenie piłkarzy w młodym wieku i przygotowanie ich do gry w ligowych drużynach seniorskich. Gdy nasi wychowankowie kończą 18 rok życia pomagamy im szukać profesjonalnych zespołów, gdzie mogliby kontynuować swoją piłkarską karierę. Dzięki współpracy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z katowicką Akademii Wychowania Fizycznego uczniowie są również przygotowywani do podjęcia studiów we wspomnianej Akademii.

BAZA TRENINGOWA

Nasi zawodnicy mają do dyspozycji kilka pełnowymiarowych boisk. W lecie trenujemy na bocznych obiektach WOKiSu „Stadion Śląski” w tym na boisku z sztuczną nawierzchnią oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią położonej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Harcerskiej. Zimą zajęcia odbywają się w halach sportowych oraz na boiskach ze sztuczną trawą przy Stadionie Śląskim i przy ul. Harcerskiej.

WYCHOWANKOWIE

Gry w piłkę nożną w naszym klubie uczyli się między innymi: Henryk WIECZOREK, Dariusz FORNALAK, Marek WLECIAŁOWSKI, Robert MITWERANDU, Dariusz RZEŹNICZEK, Tomasz SOBCZAK, Arkadiusz SZCZYGIEŁ, Roman MADEJ, Marek KUBISZ, Dawid PLIZGA, Piotr ĆWIELONG, jak również obecne młode talenty: Tomasz HOŁOTA, Michał MAK, Mateusz MAK, Mateusz KUCHTA, Szymon FRANKOWSKI, Łukasz SEWERYN, Bartosz MROZEK, Kordian GÓRKA, Robert DADOK, Przemysław WIŚNIEWSKI i wielu innych rozpoczynających swoją karierę w profesjonalnej piłce
To owoce wysiłku i ciężkiej pracy wielu wspaniałych szkoleniowców, dla których własna satysfakcja i wdzięczność wychowanków są największą zapłatą.

Serdecznie dziękujemy za okazane nam zaufanie i życzliwość wobec naszej młodzieży, którym staramy się stworzyć najlepsze warunki sportowego rozwoju, odciągając ją tym samym od różnego rodzaju patologii społecznych.
Zarząd Klubu

Szczegółowe informacje można uzyskać pod : tel. 032/ 249 52 42.

[/alc_box]