Rocznik 2010: Zacięte derby z „GieKSą”

Rywalizująca w III lidze Wojewódzkiej drużyna orlików Stadionu Śląskiego mierzyła się z rówieśnikami z GKS-u Katowice. Po zaciętym spotkaniu katowiczanie wygrali w Chorzowie z naszymi 11-latkami 4:3.

– Pierwsza połowa rozpoczęła się od pełnej dominacji drużyny z Katowic. Wysoki pressing, rozegrania z pierwszej piłki, duża wymienność pozycji raz po raz pomagały przeciwnikowi tworzyć sytuacje strzeleckie. Wynik 3:0 doskonale odzwierciedlał to co dział się na boisku. W 20. minucie akcję zainicjował fantastycznym podaniem Kamil Fischer a celnym trafieniem niezawodny Błażej Piekło. Zdobyta bramka wlała trochę optymizmu w naszą grę. Od tego momentu mecz się wyrównał, każda z drużyn miała jeszcze swoje okazje ale wynik brzmiał 3-1. Druga połowa zaczyna się naszymi atakami, jednak to przeciwnik zdobywa 4 bramkę. Nie podcina nam to skrzydeł i dalej próbujemy zmienić niekorzystny wynik. Mamy swoje okazje i jedną z nich wykorzystuje Igor Ucka. W ostatniej akcji meczu fantastycznie w pole karne dośrodkowuje Michał Kondrat , gdzie precyzyjne uderzenie głową Jeremiego Wesołowskiego kończy akcję jak i całe spotkanie – relacjonuje trener Sebastian Świat.

– Reasumując; Gieksa wykorzystując naszą bojaźliwość i swoje umiejętności fantastycznie dla siebie rozpoczęła to spotkanie. My niestety dopiero od 20 minuty  byliśmy w stanie dzięki zaangażowaniu, determinacji i walce o każdą piłkę przeciwstawić się rywalowi. Dziękuję drużynie, że pomimo niekorzystnego wyniku nie poddała się i walczyła do końca – podsumował szkoleniowiec „Zielonych”.

Zobacz protokół z meczu KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – GKS GieKSa Katowice