Rocznik 2012: Grają, trenują, robią postęp

Kolejny intensywny tydzień za ekipą rocznika 2012. Nasi 9-latkowie zagrali sparing z Resovią Rzeszów, wystąpili w turnieju Nadarzyn Cup oraz wzięli udział w finałach zawodów Masters Cup.

– Granie w ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy od sparingu z Resovia Rzeszów, która przyjechała na nasze obiekty. Rywalizacja stała na dobrym poziomie, na czym zawsze bardzo nam zależy, bo to gwarantuje rozwój każdego z zawodników – mówi trener Michał Lutek.

W piątek „Zieloni” wyjechali na 3-dniowy, ogólnopolski turniej Nadarzyn Cup. – Część zawodników wyjechała do Nadarzyna rywalizować w bardzo wymagających zawodach zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. W 3 dni rozegraliśmy 11 spotkań na dobrym poziomie sportowym. Możliwość rywalizacji z zespołami spoza naszej okolicy na pewno było korzystne dla chłopaków. Patrząc na całokształt można być z nich zadowolonym – relacjonuje trener Lutek.

Skład na turniej w Nadarzynie: Celiński, Peca, Zawisza, Kostrzewa, Hermyt, Miozga, Swoboda, Skrażyński, Banasik.

W niedzielę nasi 9-latkowie zagrali również w turnieju finałowym Masters Cup, rozgrywanym na Arenie Tychy. – Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko tym bardziej, że dla kilku naszych zawodników była to tak naprawdę pierwsza okazja do rywalizacji w takich okolicznościach. Chłopaki pokazali charakter i zaangażowanie, co bardzo nas cieszy. Jesteśmy świadomi naszych deficytów nad którymi w dalszym ciągu będziemy pracować. Chcemy uczestniczyć tylko w wymagających rywalizacjach dla naszych zawodników. 

Skład na turniej Masters Cup: Musiała, Wolak, Górny, Czech, Surdyk, Mateja, Bembenek, Piecuch.