Rocznik 2009: 11-latkowie wysoko ogrywają „Niebieskich”

Rywalizująca na najwyższym szczeblu ligi okręgowej drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2009 mierzyła się w weekend z rówieśnikami z chorzowskiego Ruchu. „Zieloni” pokonali „Niebieskich” aż 8:0

– W pierwszych piętnastu minutach graliśmy nerwowo, podejmowaliśmy złe decyzje, to rywal był dłużej na naszej połowie i starał się konstruować akcje. Od momentu strzelenia przez nas pierwszej bramki zdominowaliśmy rywala i kontrolowaliśmy mecz już do samego końca. Przewagę udokumentowaliśmy strzeleniem ośmiu goli – relacjonuje trener naszych 11-latków, Mariusz Adamczyk.

Zobacz protokół z meczu KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – RUCH CHORZÓW SA

W weekend grali również nasi zawodnicy z drugiej grupy. Młodzi chorzowianie przegrali starcie z Podlesianką Katowice.

– W pierwszej połowie było to bardzo wyrównane spotkanie. Pierwsi strzeliliśmy gola, mieliśmy kilka stuprocentowych okazji na kolejne, niestety nie zakończyliśmy ich trafieniem. Następnie po błędzie przy otwarciu gry pada gol dla gospodarzy i na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym. Druga część meczu to zdecydowanie nasza przewaga w posiadaniu piłki, natomiast kolejny raz nie potrafimy udokumentować jej strzeleniem bramki. Przeciwnik w tym aspekcie był konkretniejszy i zdobył dwie bramki, wygrywając ostatecznie 3:1 – opowiada trener Adamczyk.

Zobacz protokół z meczu LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE – KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW