Przerwa w rozgrywkach z perspektywy rocznika 2011

W okresie przerwy między rozgrywkami ligowymi przyszło nam zagrać wiele sparingów, które w dużym stopniu przyczyniły się do rozwoju indywidualnego jak i grupowego całej drużyny. Graliśmy m.in. z:

  • GKS Katowice,
  • Cracovia Kraków,
  • Raków Częstochowa,
  • Banik Ostrava

Gry kontrolne pokazują, że idziemy w odpowiednim kierunku.Z uwagi na obóz w Kleszczowie, który odbędzie się od 5 do 11 marca zaplanowaliśmy 4 sparingi, aby w optymalny sposób przygotować się do rundy wiosennej.

Weekend bezpośrednio po obozie zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na rywalizację w turnieju Total Football Cup 2022 w Krakowie. Udział w turnieju potwierdziły już takie zespoły jak Stal Rzeszów, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Varsovia, Wisła Płock, Górnik Łęczna.

Intensywny Styczeń rocznika 2014

Z początkiem roku wystartowaliśmy z wysokiego C, poza standardowymi treningami chłopcy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas rozgrywek w różnych grach kontrolnych. Styczeń 2022 roku to też miesiąc, w którym zawodnicy mogli przetestować nowo otwarte balony w Chorzowie podczas gier wewnętrznych
Kolejny tydzień stycznia wpisał się w nasz grafik rywalizacją części zawodników z Akademią GKSu Katowice, druga grupa natomiast mogła zmierzyć się z GKS Rozbark Bytom.

Aby podtrzymać intensywność stycznia, podzieleni na dwa zespoły rywalizowaliśmy z KS Rachowice oraz AS Wojkowice. Następnego dnia rozgrywaliśmy już eliminacje turnieju o Puchar Tymbarka z Ruchem Chorzów.


W ostatni weekend stycznia jedna grupa rozegrała mecz ze AP Sparta Katowice, druga natomiast brała udział w turnieju Football ON CUP, gdzie zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju-Football On Ruda Śląska, Akademią Mistrzów Cracovia Kraków oddział Nowa Huta,
GKS Jastrzębie, MKP ROW Rybnik i Akademią BVB Goczałkowice.

Rocznik 2016 na turnieju w Rudzie Śląskiej

W ostatnią niedzielę rocznik 2016 miał przyjemność uczestniczyć w turnieju Ruch Chorzów Cup 2022, który odbył się na obiektach Football-on w Rudzie Śląskiej. – Jestem bardzo zadowolony z tego jak zaprezentowała się drużyna podczas ostatniego turnieju w Rudzie Śląskiej. Zawodnicy wykazali się wysokim poziomem zaangażowania, co przełożyło się na wiele udanych dryblingów oraz efektownych bramek. Widać, że z każdym meczem i turniejem chłopaki nieustannie podnoszą swoje umiejętności, przy okazji dobrze się bawiąc, co jest bardzo ważnym aspektem w tej kategorii wiekowej. Cieszy również poziom i organizacja samego turnieju, gdzie mogliśmy się zmierzyć z drużynami o podobnej jakości piłkarskiej – powiedział po turnieju trener KS Stadion Śląski, Kamil Karch.

WESPRZYJ KLUB 1% PODATKU

Klub Sportowy Stadion Śląski Chorzów jest organizacją pożytku publicznego. Każdy podatnik może więc przekazać mu swój jeden procent podatku.

Jak przekazać ?

Jeśli zdecydujecie się Państwo przekazać część swojego podatku, należy po zakończeniu roku podatkowego tj. po 31 grudnia obliczyć sumę należnego  podatku i zarazem 1% tej kwoty w sposób następujący:

Przy wypełnianiu odpowiedniego dla Państwa formularza PIT (PIT-36, PIT-36L lub PIT-37) w części zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wypełniamy rubryki w pozycjach:
– dla PIT-36
pozycja  305  – Numer KRS : 0000153876
pozycja  306  – Wpisujemy wielkość przekazywanej kwoty, którą wyliczamy w myśl opisu umieszczonego w rubryce z lewej strony pozycji 306,
– dla PIT-36L pozycja  105  – Numer KRS : 0000153876
pozycja  106  – Wpisujemy wielkość przekazywanej kwoty, którą wyliczamy w myśl opisu umieszczonego w rubryce z lewej strony pozycji 106,
– dla PIT-37
pozycja  124  – Numer KRS : 0000153876
pozycja  125  – Wpisujemy wielkość przekazywanej kwoty, którą wyliczamy w myśl opisu umieszczonego w rubryce z lewej strony pozycji 125.

Przekazane nam pieniądze wykorzystamy na:

  • dofinansowanie do organizowanych obozów sportowych
  • zakup treningowego sprzętu sportowego
  • transport na zajęcia szkolne oraz zawody sportowe,
  • organizację imprez sportowych,
  • wynajem obiektów sportowych.

Każdy z nas ma obowiązek płacenia podatku od własnych dochodów. Klub Sportowy „STADION ŚLĄSKI” Chorzów zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na cele pożytku publicznego. Możecie w ten sposób wesprzeć finansowo rozwój sportowy dzieci i młodzieży naszego regionu. Gorąco do tego zachęcamy.

Klub Sportowy „STADION ŚLĄSKI” Chorzów jest Organizacją Pożytku Publicznego wpisaną do rejestru sądowego w Katowicach – nr 0000153876. Zgodnie z prawem, tego typu organizacje mogą otrzymać 1% TWOJEGO PODATKU.

Rocznik 2006: Za trzy punkty z „Góralami”

Udane spotkanie mają za sobą zawodnicy Stadionu Śląskiego z rocznika 2006. Tym razem „Zieloni” wygrali w Wojewódzkiej Lidzie Juniorów Młodszych B2 z rówieśnikami z Podbeskidzia Bielsko-Biała 2:0. – Drużyna w kolejnym meczu pokazała, że konsekwentna praca nad taktyką i detalami zaczyna owocować 3 pkt – chwali podopiecznych trener Michał Pawlik.

– Po kilku wpadkach, a bardzo dobrej grze dzisiaj przeciwnik musiał uznać naszą wyższość i wyjechał z Chorzowa bez punktów. Uważam, że moja drużyna zagrała bardzo dobrze 70 min. W tym czasie realizowaliśmy założenia taktyczne z mikrocyklu tygodniowego i włożyliśmy dużo pracy i zaangażowania w to spotkanie. Pierwsza połowa to kontrola pola gry i umiejętne tworzenie sytuacji bramkowych. W 35. minucie prowadziliśmy już 2:0 ,a sytuacji mieliśmy na podwyższenie wyniku było jeszcze całkiem sporo. Druga połowa to praca w środkowej strefie i rozbijanie linii obrony przeciwnika piłkami za plecy. Cieszę się, że w końcu niemoc w bramkach została przerwana i wygrywamy to spotkanie. Ważne jest też dla mnie jako szkoleniowca, aby dawanie szansy wszystkim pozostałym zawodnikom pozwoliło na diagnozę zespołu pod kątem przyszłego roku. Dla mnie to początek pracy. Trudnej i opartej na najmniejszych detalach. Jednak cel jest dla nas jasny. Chcemy grać więcej i wyżej. Dziękuje wszystkim zawodnikom za każdą minutę meczu z Podbeskidziem – relacjonuje trener Michał Pawlik.

Autor: Pawlik Michał

Zobacz protokół z meczu KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – TS PODBESKIDZIE S.A.

Komunikat dla Rodziców n/t ubezpieczenia

Zarząd Klubu przedstawia Państwu propozycję ubezpieczenia NNW naszych podopiecznych. W związku ze sporymi zmianami na rynku ubezpieczeniowym i mało korzystnymi warunkami ubezpieczeń grupowych zdecydowaliśmy się na przejście na ofertę indywidualną.

Przy współpracy z firmą MBMI Group Ubezpieczenia oraz spółką kapitałową Bezpieczny.pl Sp. z o.o. i agentem ubezpieczeniowym Sebastianem Radek przygotowano dla Państwa dzieci, aż sześć wariantów ubezpieczenia. Im wyższa składka roczna, tym większy zakres i sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie to obowiązuje w każdej sytuacji życiowej, 24h/7. Obejmuje przede wszystkim wyczynowe uprawianie sportu, czyli chroni zawodnika w klubie, w szkole jak i poza nią (wakacje, wyjazdy itd.)

Informujemy, że każdy zawodnik naszego klubu, aby uczestniczyć w zajęciach treningowych, rozgrywkach mistrzowskich, turniejach czy obozie sportowym musi być objęty ubezpieczeniem, które obejmuje wyczynowe uprawianie sportu.

Prosimy o dokładne zapoznanie z proponowanymi warunkami, które znajdują się na stronie www.sebastianradek.pl. Po wejściu na stronę klikają Państwo w zakładkę ubezpieczenie NNW dla dzieci i wybierają zakładkę z ofertą wg wieku dziecka, czyli oferta dla dzieci przedszkolnych lub szkolnych.

Wszystkie warianty ubezpieczenia NNW dla dzieci rozszerzone są o świadczenie dotyczące pobytu w szpitalu w celu leczenia COVID-19 – zakres dotyczy wszystkich dzieci w wieku od ukończenia 4 miesiąca do 7 roku życia oraz dzieci i młodzieży uczącej się w wieku do 25 roku życia.

Po wybraniu wariantu należy kliknąć -> kup online, wypełnić wszystkie niezbędne dane do zawarcia ubezpieczenia oraz wpisać kod pośrednika: 25902, który uprawnia do zniżki 10%, a następnie opłacić.

Pomoc video, instrukcja zakupu -> https://bezpieczny.pl/pomoc-video

Polisa zostanie przygotowana w formie mobilnej oraz wysłana na Państwa e-mail, który został podany przy zawieraniu ubezpieczenia. Co ważne, wykupując ubezpieczenie nie mają już Państwo obowiązku ubezpieczenia dziecka w szkole, wystarczy przedstawić jedynie zakupioną polisę!

W przypadku trudności lub pytań dotyczących zawarcia ubezpieczenia mogą Państwo skorzystać z wsparcia Pana Sebastiana Radek pod numerem telefonu 730 298 777.

Przed zakupem zapraszamy do przeczytania artykułu nt. ubezpieczeń NNW dla dzieci:

http://radekubezpieczenia.pl/2021/08/11/ubezpieczenie-mlodego-pilkarza-jak-swiadomie-wybrac-i-zabezpieczyc-zdrowie-sportowca/

Rodzice, którzy ubezpieczą swoich synów indywidualnie muszą dostarczyć do siedziby klubu poprzez Trenera kopie swojej polisy.

Zarząd Klubu.