PEPE ZADEBIUTOWAŁ W FUTSALOWEJ EKSTRAKLASIE

Jest wychowankiem KS Stadion Śląski, reprezentantem Polski, trzykrotnym mistrzem Polski. Grał m.in. w Ruchu Chorzów, Wiśle Kraków, Śląsku Wrocław czy VfL Bochum. Piotr Ćwielong, bo o nim mowa, w niedzielę posmakował innej dyscypliny. „Pepe” zadebiutował w futsalowej ekstraklasie, w barwach Cleareksu Chorzów, z którym związał się kontraktem.
W meczu 16. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy Clearex zmierzył się z Red Dragons Pniewy. Ćwielong – ciepło powitany przez kibiców – był aktywny, starał się rozerwać szyki obronne zespołu z Wielkopolski. Na pierwszą bramkę czy asystę jeszcze musi poczekać, ale jego debiut w halowej odmianie futbolu można uznać za obiecujący. Niestety drużyna z Chorzowa przegrała z Red Dragons 1:3.

To jest zupełnie inna dyscyplina. Tu wszystko szybko się dzieje. Grałem na hali (w Chorzowskiej Lidze Futsalu – przyp. red.), ale to był inny poziom. W Ekstraklasie są szybsze zmiany, minuta-dwie i się schodzi, bo jednak tempo jest zdecydowanie większe niż w amatorskich ligach – podkreślił „Pepe”. – Miło, że przyszli ludzie, że nam kibicowali. Wszystko fajnie, ale straciliśmy punkty, które są nam potrzebne – dodał.
Następna okazja do obejrzenia Piotra Ćwielonga w Chorzowie podczas meczu futsalowej ekstraklasy nadarzy się 25 stycznia, gdy Clearex podejmie Jagiellonię Białystok.